Jak rozbić buty?

Data dodania:
    Liquid error: Object reference not set to an instance of an object.

Większość z Was zapewne spotkała się z problemem za małych butów. Nic w tym dziwnego, bo kiedy w końcu znajdzie się tę wymarzoną, idealną parę, odpwiedni rozmiar schodzi na dalszy plan – przecież buty się rozbiją! Czasem trzeba im jednak troszkę pomóc, dlatego poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów na to, jak poradzić sobie z problemem za ciasnych butów.

1. Gdy buty obcierają pięty, możecie delikatnie rozbić je zwykłym młotkiem! Zapiętek wyłóżcie grubą warstwą gazet lub materiału i równomiernie stukajcie od środka w miejsca, które uwierają.

2. Do rozbijania obuwia idealnie nadają się gazety namoczone w spirytusie bądź bezbarwnym denaturacie. Dokładnie wypchajcie buty wilgotnymi gazetami i odstawcie na około godzinę. UWAGA! Nie stosujcie tej metody, jeśli buty mają farbowane wnętrze - alkohol może nieodwracalnie je odbarwić.

3. Kolejną sprawdzoną metodą jest tzw. „domowy spacer”. Delikatnie namoczcie skarpetki ciepłą wodą, załóżcie je na stopy i pospacerujcie w butach po mieszkaniu. Nie przesadźcie jednak z długością spaceru, żeby nie nabawić się nieprzyjemnych odcisków i otarć.

4. Buty ze skóry naturalnej idealnie zmiękczycie przy pomocy gorącej pary. Wystarczy zaledwie kilka minut nad wrząca wodą, a gdy tylko buty lekko nasiąkną – szybko załóżcie je na nogi i pospacerujcie po mieszkaniu, jak w przypadku poprzedniej metody. Materiał powinien idealnie dopasować się do Waszych stóp!

Jeśli żadna z powyższych metod nie pomoże, istnieje wiele specjalistycznych preparatów, ułatwiających rozbijanie obuwia, które bez problemu możecie znaleźć w sklepach obuwniczych. Nie zapominajcie również o profesjonalnych zakladach szewskich – dobry fachowiec na pewno pomoże rozwiązać problem.

Przypominamy, że długotrwałe noszenie ciasnych butów może prowadzić do poważnych i nieodwracalnych problemów zdrowotnych!

Tak, rozmiar ma znaczenie! ;-)

Zgarnij 10zł już teraz!

Zapisz się do newslettera już teraz! Zniżka dla zamówień powyżej 200zł

Biuro obsługi klienta +48 535 594 234
Darmowa dostawa już od 200zł!
Aż 30 dni na zwrot
Obsługa zamówień już w 24h